Rewolucyjne rozwiązanie zaczerpnięte z przemysłu lotniczego stało się osiągalne w branży motoryzacyjnej. Hydrofobizacja polega na nałożeniu na powierzchnię szyb nanopowłoki, która w połączeniu z wiatrem odrzuca wodę i powoduje jej spłynięcie z powierzchni bez potrzeby użycia wycieraczek. Dodatkowo chroni przed uciążliwymi zabrudzeniami i poprawia widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych, szczególnie w nocy, przez co zwiększa komfort jazdy.Zabezpiecza również przed uszkodzeniami mechanicznymi powstającymi wskutek uderzenia kamyków oraz zarysowań przez wycieraczki. Nałożenie warstwy hydrofobowej niweluje mikronierówności i wygładza taflę szkła.
Biorąc pod uwagę, iż w trakcie każdego mycia właściwości warstwy powodującej spływanie wody zmniejszają się, jedno nałożenie powłoki odrzucającej wodę wytrzymuje nawet do 20.000 km na szybie czołowej i do 60.000 km na szybach bocznych zanim potrzebna będzie regeneracja powłoki.
Od dwóch lat w niektórych nowych modelach aut hydrofobizacja jest fabrycznie stosowana na bocznych szybach (Volvo, Porsche). To unikatowe rozwiązanie może być stosowane do szyb czołowych i bocznych twojego samochodu. Rezultatem jest znacznie lepsza widoczność podczas wszystkich warunków pogodowych, a szczególnie w nocy.